Skip to main content

Nasza wizja ochrony środowiska

Nasza wizja od zawsze skupiała się na wytwarzaniu innowacyjnych, częściowo bardzo złożonych produktów z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Waltraud ZeiselPrezes Zarządu

Nasza wizja przewiduje wzrost

zrównoważonego rozwoju.

Wtryskiwanie elementów konstrukcyjnych z nowych surowców nie jest ani wielką sztuką, ani też nie jest trwałe. Dlatego konsekwentnie zdecydowaliśmy się przetwarzać wyłącznie surowce wtórne i specjalnie przygotowane regranulaty. Aby nadać naszej wizji znaczenie, musieliśmy dostosować cały proces produkcji i formowania wtryskowego do wymagań naszych materiałów. Z biegiem lat wynieśliśmy zagadnienie wykonalności w recyklingu tworzyw sztucznych na nowy poziom.

Nowe podejście do surowców

„Z rzeczy starych rzeczy nowe!” – tak mogłaby brzmieć nasza dewiza. Tworzywo sztuczne jest surowcem otrzymywanym z ropy naftowej. Jeśli produkt jest wadliwy lub zużyty, oczywiście można zutylizować jego resztki i przekazać je do odzysku termicznego. Zasadniczo olej jest spalany, co poprawia wydajność spalania odpadów. W przypadku nowych produktów należy natomiast zastosować nowy olej. Tworzywo sztuczne daje jednak więcej możliwości! Tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu można obecnie bardzo wydajnie sortować i oczyszczać, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je ponownie jako surowiec. Wręcz przeciwnie! Poprzez naszą produkcję odciążamy zarówno środowisko, jak i przyszłe pokolenia. Co roku oszczędzamy ponad 30 000 ton CO2, które z powrotem wprowadzamy na rynek w formie nowych, zrównoważonych produktów. Produkty z surowców pochodzących z recyklingu (tzw. recyklaty) nie są produktami wytworzonymi z odpadów. Są to w pełni porównywalne produkty nie tylko pod względem zrównoważonego rozwoju, lecz także śladu węglowego. Wiemy to, ponieważ zajmujemy się tym od ponad 25 lat. Dlatego możemy nazywać siebie pionierami recyklingu.

Mniej drewna
znaczy więcej

Innowacyjne palety z tworzywa sztucznego to połączenie wymaganego przez rynek zrównoważonego rozwoju z wieloma przemyślanymi zaletami.

Ponadto nowoczesne metody przetwarzania tworzyw sztucznych mogą wnieść istotny wkład w ochronę środowiska pod wieloma różnymi względami. W związku z tym znaczna część naszych produktów jest wytwarzana z samodzielnie pozyskanych surowców. Wynikiem tego jest całkowicie zrównoważony rozwój naszych produktów. Nasze palety z tworzywa sztucznego oferują istotniejsze korzyści w porównaniu z tradycyjnymi paletami drewnianymi nie tylko dzięki prawdziwemu recyklingowi 360°. Są one między innymi higieniczne i solidne, przyjazne dla użytkownika oraz można je sztaplować i magazynować w sposób kompaktowy. Jedną z zalet jest dłuższy okres eksploatacji, ponieważ materiał jest niewrażliwy na wilgoć i inne warunki atmosferyczne; inne zalety można wykorzystywać w międzynarodowym obrocie towarami.

Nasze produkty zapewniają niezawodną i ekonomiczną logistykę, a jednocześnie przyczyniają się w znaczny sposób do ochrony środowiska. Jesteśmy nie tylko producentem nośników ładunkowych, lecz także partnerem do kontaktu w sprawach zużytych palet z tworzywa sztucznego.

Niezawodność i trwałość

Palety z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu zna chyba każdy – jednak skąd pochodzą surowce i jakie właściwości ma użyty recyklat? PURUS PLASTICS to pionier recyklingu. Od ponad 25 lat prowadzimy prawdziwy recycling 360° – od odpadów z tworzyw sztucznych po produkt końcowy. W jednym z najnowocześniejszych na świecie zakładów przetwarzania tworzyw sztucznych co roku powstaje wiele ton regranulatu – surowca wykorzystywanego w naszym firmowym parku maszyn do formowania wtryskowego. Nie poprzestajemy na sortowaniu i oczyszczaniu tworzyw sztucznych. Oprócz tego regularnie kontrolujemy w laboratoriach wewnętrznych i zewnętrznych jakość materiału i w razie potrzeby doskonalimy ją, stosując innowacyjne, zintegrowane podejście.

W związku z tym mamy nad wszystkim kontrolę i możemy zapewnić stałą jakość i bezpieczeństwo dostaw. Nasza niezależność jest podstawą bezpieczeństwa klientów podczas planowania.

Projektowanie i produkcja

Wiele zastosowań wymaga przemyślanych rozwiązań, zanim jednak palety z tworzywa sztucznego będą gotowe do użycia, najpierw należy je zaprojektować i wyprodukować. Ogólnie rzecz biorąc, w produkcji palet metodą formowania wtryskowego wyróżniamy dwa warianty: z jednej strony mamy palety produkowane za pomocą jednego „strzału”. Są to tak zwane monobloki. W przeciwieństwie do palet dwu- i wieloczęściowych składają się tylko z jednej części. Dobrym przykładem palety monoblokowej jest nasza paleta FIDUS Medium 1208 3R. W przypadku palet dwu- i wieloczęściowych w ramach kolejnych procesów formowania wtryskowego wytwarzane są dodatkowe części, na przykład płozy. Części te są następnie mocowane do właściwych palet za pomocą klipsów, metodą spawania, poprzez klejenie lub za pomocą śrub. Przykładem tej kategorii są wydajne palety FIDUS light 1208. Na życzenie klienta płozy mogą zostać dołączone już po zakończeniu produkcji.

Kontakt

Masz pytania? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów. Skontaktuj się z nami!

Pobierz broszurę wizerunkową

Kim jesteśmy i co robimy – wszystkie ważne informacje zostały w klarowny sposób podsumowane w naszej broszurze.

Prasa

Tutaj można przeczytać różne teksty prasowe i artykuły związane z naszymi produktami PURUS z tworzywa sztucznego, które zostały wyprodukowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.